BİYOGRAFİ

1 Nisan 1966 tarihinde Diyarbakır-Çermik'te doğdu. Güneydoğu'nun genel koşulları yüzünden çalışmak zorunda olduğu için ilkokulu ikinci sınıftayken bırakmak zorunda kalarak, ilk ve orta okulu dışardan bitirdi.10 çocuklu ailenin en küçük ferdi olan İzzet Yıldızhan, kebapçı çırağı olarak çalışma hayatına devam etti ve daha sonra kebap ustası oldu. Bu mesleğine Ankara'da devam eden Yıldızhan, aynı zamanda profesyonel olarak müzik hayatına da Ankara’da atıldı. Fevzi Atlıoğlu ile tanışarak müzik dersleri almaya başladı. Bir müddet sonra gece klüplerinde sahne almaya başlayan Yıldızhan, kebapçılığı bırakarak sadece müzik ile devam etti. Ankara pavyonlarında başlaya sahne hayatını o dönemin çok önemli starlarının sahne aldığı Altınnal Gazinosu’na kadar taşıdı.

İlk albünü Selami Şahin’in teklifini kabul ederek yaptı. “İsimsiz asker – sen yoksun” albümünden sonra ikinci albümü “Nerelerdesin”i arkadaşı Emrah’ın desteği ile onun firmasından çıkarttı. Klip Müzik’te yaptığı üçüncü albümü ile geniş kitlelere ulaştı “Birisi” ile şöhreti yakaladı. Aynı yıl başrolünü oynadığı “Birisi” adlı dizi ile hayranlarının gönlüne taht kurdu. Yine “Birisi” albümü ile Magazin Gazetecileri Derneği altın objektif ödülünü “yılın sanatçısı” ünvanıyla aldı. Gazinocular kralı Fahrettin Aslan’ın teklifi ile İstanbul’da ilk sahne hayatına Büyük Maksim Gazinosu’nda başladı.

1980 yılı itibariyle başlayan profesyonel müzik hayatına 10 albüm, 1 TV dizisi, 5 büyük kanalda show programı, sayısız ödül ve plaketler sığdırdı.

İzzet Yıldızhan, başarılı sahne çalışmalarının yanı sıra, kurduğu müzik şirketi ve İzmir’de yaptığı 5 yıldızlı oteli ile iş dünyasında da başarılı bir grafik çizdi.

© Copyright 2013 izzetyildizhan.com. Tüm hakları saklıdır.
facebook youtube instagram facebook
dolinet